Graficzne warianty produktów

Aplikacja umożliwia wyświetlanie wariantów typu „pole wyboru – select” i „radio”

w formie obrazków pokazujących wygląd wariantu.

Potrzeba

Standardowo warianty wyświetlają się w formie listy rozwijalnej lub pola radio przy których można wpisać krótki tekst z nazwą wariantu. Jednak czasem jedno czy dwa słowa to za mało by opisać wariant, np. gdy chodzi o wzór materiału, wygląd wykończeń i dodatków. Przez to klient czasem nie wie jak faktycznie wygląda dany wariant, co zniechęca do zakupu.

Rozwiązanie

Jak wiadomo jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. Dlatego stworzyliśmy aplikację, która zamienia pola select i radio na klikalne obrazki. Właściciel sklepu może przypisać grafiki do opcji wariantów a klient zamiast tekstu widzi obraz przedstawiający wygląd danego wariantu, np: zdjęcie materiału, drewna czy nogi lub gałki do szafy.

 

Obraz zamiast słów

Idea aplikacji jest bardzo prosta: Pokazać klientowi jak wyglądają warianty. Dosłownie „pokazać”, choć właśnie nie słowem a obrazem. Nie będę więc tego też opisywał, po prostu zobacz na zdjęciu po prawej lub kliknij w poniższy link i zobacz efekt na stronie sklepu.

Proste definiowanie

Aplikacja pokazuje wszystkie zdefiniowane w sklepie warianty typu „select” i „radio” i ich opcje.
Wystarczy wgrać grafiki przeciągając je z dysku na odpowiednie opcje wariantów i aktywować wariant jako graficzny. Jest też kilka opcji dostosowania wyglądu na stronie produktu. Zobacz film poniżej by dowiedzieć się więcej.

Prezentacja wideo

Co zyskujesz?

możliwość pokazania wariantów produktów

Zamiast opisywać jakie warianty ma produkt, po prostu je pokaż. Nie od dziś wiadomo, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów.

proste zarządzanie grafikami

Aplikacja korzysta z istniejących wariantów w Twoim sklepie. Nic nie musisz zmieniać w swoich produktach. Aplikacja pokaże istniejące warianty i ich opcje. Wystarczy jedynie wgrać dla nich odpowiednie grafiki. Samo wgrywanie jest proste i szybkie. Ogranicza się do przeciągnięcia plików graficznych na odpowiednie opcje wariantu. Zobacz na filmie jakie to proste.

możliwość pokazania detali

W opcjach wyświetlania można włączyć pokazywanie dużego obrazka (500px x 500px) po najechaniu kursorem na miniaturkę wariantu. To pozwala na pokazanie klientowi jak dokładnie wygląda dany wariant produktu. Podgląd jest dostępny również w mobilnej wersji sklepu.

Automatyczna konwersja do webp

Wgrywane grafiki jpg i png będą automatycznie konwertowane do formatu webp by zajmować mniej miejsca a co za tym idzie szybciej wyświetlać się klientowi. Nie musisz samodzielnie konwertować grafik ani ich zmniejszać, aplikacja podczas wgrywania grafiki zmieni jej typ i dostosuje rozmiar.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o apikacji? Zapoznaj się z Instrukcją

ile płacisz?

Koszt aplikacji to jedyne 25 zł netto miesięcznie.

zrzuty ekranu

Aplikacja jest dostępna w sklepie z aplikacjami na platformach Shoper.pl i eSklep w Home.pl